Michalici

AKT ŻALU DOSKONAŁEGO I KOMUNIA DUCHOWA

20-08-2023

facebook twitter
Gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany "żalem doskonałym". A dusza oczyszczona z grzechu, która pragnie zjednoczyć się z Jezusem, może uczynić to w każdej chwili w sposób duchowy...

/storage/_PARAFIE/Gorzkow/Pliki PDF/Komunia Duchowa_2.pdf
W czasch, kiedy nie mamy możliwości skorzystać z sakramentu pokuty (wojna, epidemia itp), gdy np. boimy się podejśc do kratek konfesjonału), winniśmy wiedzieć, że katolik ma możliwość "innego" oczyszczenia się z grzechów.  Katechizm Kościoła Katolickiego uczy nas, jak należy żałować za grzechy (odsyłam do konkretnych zapisów Katechizmu, numery 1451 - 1453) i kiedy uzyskujemy przebaczenie powszednich i ciężkich przewinień.

"Gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszytsko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości (contritio). Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentanej, gdy tylko będzie to możliwe" (KKK 1452).

Prosimy i zachęcamy wszystkich Parafian i wszystkich ludzi wierzących do trwania w łąsce uświecającej - to jest naturalny stan chrześcijanina, człowieka wierzącego. Nie ma nic straszniejszego, jak oddalić się od Boga. A czyż nie to najbardziej przytłacza człowieka? - ta świadomość, że on, stworzenie Boże, tak bardzo oddalił się od swojego Stwórcy!? I czy nie to powinno być przedmiotem naszej refleksji, kiedy doświadczaliśmy Znaku epidemii. O czym chciał nam Bóg przez ten ZNAK przypomnieć...? Nam i całemu światu, tak bardzo zagubionemu i zagonionemu za pieniądzem, uciechą, egoizmem, zdobywaniem... To był i jest czas na nasz i na światowy rachunek sumienia!

Trwajcie mocni w wierze - z ufnością i z nadzieją wpatrując się w Krzyż Zbawiciela.
Poniżej zamieszczamy zachętę do trwania na modlitwie i teksty o żalu doskonałym i Komunii Duchowej.

OTWÓRZ I ZOBACZ...

/storage/_PARAFIE/Gorzkow/Pliki PDF/Akt żalu doskonałego.pdf

/storage/_PARAFIE/Gorzkow/Pliki PDF/Komunia Duchowa.pdf

/storage/_PARAFIE/Gorzkow/Pliki PDF/Komunia Duchowa_2.pdf