Michalici

Oto wielka tajemnica wiary...

14-06-2020

facebook twitter
Uroczystość Bożego Ciała przeżywana w Roku Eucharystii zaprasza nas do "zdumienia, które winno zawsze odżywać w Kościele"

Ludzkie słowa nie wyrażą nigdy tej "tajemnicy obecności Boga w Eucharystii". Od tego zdumienia tajemnicą Eucharysti wszystko zależy w naszym życiu. "To zdumienie winno zawsze odżywać w Kościele zgromadzonym na sprawowaniu Eucharystii" (św. Jan Paweł II, Ecclesia de Euhcaristia, nr 5).

Uroczystość Bożego Ciała, którą przeżywaliśmy w tym szczególnym czasie w naszej parafii, celebrowana była na placu kościelnym. Rodziny naszej parafii z poszczególnych miejscowości - z Gorzkowa, Bieńkowic, Raciborska i Koźmic Wielkich - przygotowały tradycyjne ołtarze, pięknie przystrojone. Podczas procesji do Czterech Ołtarzy, odprawianej po sumie nie brakło tradycyjnego sypania kwiatów i regionalnych strojów, choć mniej było uczestników, którzy starali się zachować pewein dystans...

Serdecznie dziekujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne świętowanie, wyznając wspólnie wiarę w prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa obecnego pod postaciami chleba i wina. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym piękne ołtarze, które możemy podziwiać na zdjeciach..., a także tym, którzy równiez podczas trwającej Oktawy posługują przy baldachimie.

Na zakońćzenie Oktawy przeżywalismy Mszę św. prymicyjną Neoprezbiterów Zgromadzenia św. Michała Archanioła. W pięknie przystrojonym kościele dzieci w strojach regionalnych oraz przedstawiciele całej Wspólnoty przywitali młodych Kapłanów, ktorzy odprawili po raz pierwszy w naszej świątyni Nszę św. Na zakończenie Eucharystii była uroczysta procesja, a nastęnie błogosławieństwo eucharystyczne, a po nim prymicyjne...

Zapraszamy do oglądania GALERII...