Michalici

Pan Prawdziwie Zmartwychwstał...

12-04-2020

facebook twitter
Radując się w Poranek Zmartwychwstania, patrzymy na "pusty grób", który jest niemym świadkiem zwycięstwa Chrystusa. I uświadamiamy sobie, że dzisiaj "my jesteśmy świadkami tego..."

Zmartwychwstał już Chrystus,
Pan mój i nadzieja...

W Poranek Zmartwychwstania bicie dzwonów kościelnych i nasz uroczysty śpiew rozpoczęły świętowanie zwycięstwa Chrystusa... Na poczatku homilii Ksiądz Proboszcz przypomniał nam wszystkim, że "wyznajemy dzisiaj słowami liturgii wielkanocnej, i śpiewamy pełne nadziei Alleluja - choć jest to śpiew przez łzy, bo doświadczeni jesteśmy cierpieniem. W tę Wielką Noc przyłączamy się do jęku całej ludzkości czekającej na wyzwolenie z pandemii, która zabija - jak modlił się przed Całunem Turyńskim Metropolita Turynu,  abp Cesare Nosiglia - żyjemy jednak nadzieją - bo chrześcijanin jest człowiekiem nadziei.

Sercami pełnymi nadziei wychwalajmy naszego Boga, pamiętając, że to On jest Panem życia.
Przeżywając największe i najradośniejsze święta - Zmartwychwstanie Pańskie - składamy sobie życzenia. Chciałbym wszystkim nam życzyć, abyśmy nie tylko umieli być świadkami wiary w Jezusa Zmartwychwstałego, ale abyśmy także jak najczęściej ze Zmartwychwstałym Panem spotykali się i jednoczyli w Komunii Świętej.
Życzę całej naszej wspólnocie parafialnej, aby zawsze z wielką radością i dumą gromadziła się na sprawowaniu eucharystycznej ofiary, która jest wieczną pamiątką śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Życzę wreszcie, abyśmy żyjąc tu, na ziemi, w zjednoczeniu z Chrystusem, który za nas umarł i zmartwychwstał, zasłużyli sobie na udział w życiu wiecznym i mogli na wieki śpiewać radosne „Alleluja” w niebieskim Jeruzalem, które jest naszym domem.

Zdrowych i błogosławionych Świąt Paschalnych!
Wesołego Alleluja!