Michalici

Radość Wielkiej Nocy

04-04-2021

facebook twitter
NADZIEJA jest dla chrześcijanina dowodem prawdy krzyża, triumfem życia nad śmiercią… Odnajdujemy ją na nowo w Poranek Wielkanocny, wyznając wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego,

to najważniejsza niedziela w całym roku liturgicznym, której obchody rozpoczynają się Liturgią Wigilii Paschalnej, sprawowaną już w sobotę po zmroku.
Liturgia Paschalna jest szczytem roku liturgicznego – pierwszą w porządku Uroczystością, w czasie której, poprzez liturgię światła, słowa i wody, przeżywamy "Paschę na cześć Pana".

Niedziela Zmartwychwstania jest najradośniejszym dniem w roku – dniem zwycięstwa Chrystusa, z którego czerpiemy nowe życie, umacniamy nadzieję, pogłebiamy miłość.

W tym dniu wspałałym wszyscy się weselmy, pozdrawiając się wzajemnie wielkanocnym zawołaniem: Chrystus zmartwychwstał - prawdziwie zmartwychwstał!

 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Świętego Triduum Paschalnego - tym nielicznym, którzy mogli zgromadzić się w naszej parafialnej świątyni (czy wokół niej) oraz tym, którzy łączyli się z nami poprzez transmisję internetową... Umocnieni wspólnym wyznaniem wiary, nie traćcie nadziei i nie poddawajcie się zwątpieniu. Czas obecny dla nikogo nie jest łatwy, ogranicza nas niebezpieczeństwo zarażenia (wielu niestety choruje), dlatego ze zrozumieniem przyjmujemy wprowadzane zasady sanitarne...

Wspierajmy się wzajemnie, z tajemncy Poranka Zmartwychwstania czerpiąc siłę. Chrystus jest światłem, które rozświetla każde ciemności. Pamiętajmy o sobie w modlitwie, podarujmy czas na rozmowę, wsparcie duchowe czy materialne. Tak, jak czyniliśmy to w czasie Triduum Paschalnego, tak nawiedzajmy kościół indywidualnie, pragnijmy Pokarmu Eucharystii...

 

 

 

 

"Chryste zmartwychwstały... Spojrzyj dziś na świat i Europę, spójrz na naszą Ojczyznę, na wszystkich rodaków w kraju i za granicą.  Za uczniami z Emaus i za św. Janem Pawłem II wołamy do Ciebie: „Panie zostań z nami”. Zostań z nami  w naszej Ojczyźnie, zostań  w Europie i w świecie. Tak bardzo Cię chcemy mieć wśród nas, bo Ty masz słowa życia wiecznego i tylko Ty możesz nas wprowadzić do niebieskiego raju.  Amen."