Michalici

Renowacja Misji Świętych

01-03-2020

facebook twitter
Od Środy Popielcowej odbywały się w naszej parafii rekolekcje - Renowacja Misji Świętych, którym przewodniczył o. Kazimierz Głaz CSsR.

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię"

Słowa Chrystusa, wypowiedziane na początku Jego publicznej działalności, docierają dziś szczególnie do naszych serc, poparte znakiem popiołu, który przyjmujemy na nasze głowy. W naszej parafii są one "wzmocnione" przez jeszcze jeden fakt - przez obecność Ojca Misjonarza, który przybywa z misją odnowienia naszej wiary. Renowacja Misji Świętych, przeżywanych przez gorzkowską parafię w 2019 roku, to szczególny dar na początku Wielkiego Postu oraz w roku 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego. Chcemy dobrze wykorzystać ten dar... Módlmy się o owoce tego świętego czasu i zapraszajmy siebie nawzajem do uczestniczenia w spotkaniach rekolekcyjnych.

 

 

Pierwszy dzień rekolekcji - Środa Popielcowa

 

 

 

Drugi dzień rekolekcji - Czwartek po Popielcu

 

 

Trzeci dzień rekolekcji - Piątek po Popielcu

 

 

Czwarty dzień rekolekcji - Sobota po Popielcu

 

 

Piąty dzień rekolekcji - Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

 

 

POD KRZYŻEM MISYJNYM

Patrz na Jezusa Krzyż
Bo tylko On cię może wybawić -
Patrz na Jezusa Krzyż.


W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu zakończyły się w naszej parafii rekolekcje - Renowacja Misji Świętych. Po uroczystej sumie, której przewodniczył misjonaj - o. Kazimierz Głaz CSsR, wyszliśmy pod Krzyż Misyjny, aby modlić się o błogosłąwione owoce tego czasu, o ugruntowanie naszej wiary i wierność Krzyżowi i Ewangelii, oraz za naszą Ojczyznę w Narodowym Dniu Pamięci Zołnierzy Wyklętych - Niezłomnych. Tam Ojciec Misjonarz udzielił nam błogosławieństwa połączonego z darem odpustu.
Dziękujemy Bogu za ten dar czasu łaski, a o. Kazimierzowi za jego gorliwą i ubogacającą posługę.