Michalici

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

16-05-2020

facebook twitter
ks. Adam Żurad - długoletni proboszcz w Gorzkowie, przeżywa w tym roku Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. O Czcigodnym Jubilacie pamiętają jego dawni Parafianie...

WDZIĘCZNI ZA POSŁUGĘ...

13 maja minęło 25 lat od święceń kapłańskich ks. Adama Żurada, michality, który w latach 2005 - 2014 pełnił posługe Proboszcza w naszej parafii. Jego dawni Parafianie pamiętają te lata gorliwej posługi duszpasterskiej oraz ogrom prac, które zostały w tym czasie wykonane (zwłaszcza prace remontowe kościoła parafialnego, nowej plebani itp.). Pragniemy gościć Czcigodnego Księdza pośrud  nas i ucieszyć się jubileuszowym błogosłąwieństwem, ale niestety nie jest to teraz możliwe - uroczystosci były zaplanowane niedzielę, na 31 maja, jednak ze względu na czas epidemi, musimy je odłożyc na później...

Tymczasem, w niedzielę 17 maja o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. Dziękczynna w intencji Ksiedza Jubilata, z modlitwą całej Wspólnoty Parafialnej - tych kilkudziesięciu osób, które mogą być w kościele oraz w z duchową łacznością wszystkich rodzin, które będa mogły łaczyć się także za pośrednictwem transmisji i nternetowej.

Czcigodny Księże Adamie!
Przyjmij tą drogą - od swoich parafian i od duszpasterzy dzisiaj posługujących w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej - najlepsze życzenia jubileuszowe.
Niech Jezus Chrystus - Dobry Pasterz - który Cię powołał na swojego sługę i posłał Cię głosić Dobrą Nowinę, także pośród nas, napełnia Twoje serce swoją miłością i dodaje nadal siły i odwagi, abyś nigdy nie ustał w drodze. Modlimy się dla Ciebie o zdrowie, o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski - upadając z ufnością przed obrazem Matki Boskiej Czestochowksiej w naszym gorzkowskim kościele.

Plurimos annos... i do zobaczenia!