Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

03.12-09.12.2023

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, I Niedziela Adwentu – 03 grudnia 2023 r.

 

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny, w którym będziemy rozważać temat: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
* dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych, a po południu o godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne. Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie natomiast w czwartą niedziele adwentu, która przypada 24 grudnia. Wtedy także, z racji wigilii, popołudniowa Msza św. będzie o 13.30.

2. Od jutra zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00. Podczas Rorat będzie nam towarzyszył św. Franciszek, który osiem wieków temu wybudował pierwszą szopkę… Stąd nasza adwentowa dekoracja, a także rozważania, które będą do tego właśnie nawiązywać. Zachęcamy do licznego udziału, zapraszamy szczególnie dzieci; wszyscy zaś przychodźmy na te piękne nabożeństwa z lampionami.
* na pierwsze roraty zapraszam także członków Akcji Katolickiej, a po Mszy św. na krótkie spotkanie w salce na plebanii.
3. W tym tygodniu Pierwszy Wtorek Miesiąca: od 17.30 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, na które zapraszamy wszystkich czcicieli i noszących szkaplerz oraz osoby, które pragną należeć do Wspólnoty św. Michała Archanioła.
* we wtorek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

4. W środę liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja Biskupa; na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, ministrantów i scholę. Po Eucharystii będzie w kościele tradycyjne spotkanie ze św. Mikołajem.
* rodzice, którzy zechcą, aby św. Mikołaj uroczyście wręczył prezenty ich dzieciom, mogą wcześniej (już od poniedziałku) przynieść upominki do salki na plebanii, a wszystko w porozumieniu z Księdzem Katechetą.

5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca; od 17.00 Godzina Święta i Nieustająca Nowenna do bł. Bronisława. Na Mszę św. zapraszamy szczególnie wszystkich ministrantów a także Wspólnotę bł. Bronisława – po Eucharystii krótkie spotkanie w salce na plebanii.

6. W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w naszej parafii rozpoczynamy wtedy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi nasz współbrat z Miejsca Piastowego, ks. Józef Groński.
* w piętek Msze św. o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. Od 12.00 – 13.00 zapraszamy także na Godzinę Łaski przed Najświętszym sakramentem. Na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzą się dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej – przed liturgią poświęcenie i wręczenie medalików.
* w sobotę msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Jest to także dzień spowiedzi, z której można będzie korzystać od 6.30 – 7.30 i od 16.30 – 18.00.

7. W przyszłą niedzielę zakończenie rekolekcji. Ks. Józef będzie głosił kazania na wszystkich Mszach św., a ofiary składane wtedy na tacę będą naszym podziękowaniem za jego posługę, a równocześnie wsparciem dla Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.
* II Niedziela Adwentu to także dzień Modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie; przed kościołem będzie można złożyć do puszek ofiarę na ten cel.

8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele: Niedziela, Gość Niedzielny i Któż jak Bóg, a także darmowy miesięcznik Wiara, Patriotyzm, Sztuka.
* dzisiaj można także zabierać nowy numer Informatora Parafialnego.

9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia małe Świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy (of. 10 zł.). Duże świece są do nabycia w zakrystii (15 zł.).
* dzisiaj także zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny; można je zabierać z koszyka przy ołtarzu Serca Jezusowego. Za opłatki składamy dobrowolną ofiarę do ustawionej tam skarbony

10. Tradycją lat poprzednich, także w tym roku Rada Duszpasterska będzie przygotowywać i przekazywać pomoc świąteczną dla potrzebujących rodzin. Od dzisiaj rozpoczynamy zbiórkę ofiar na ten cel: ofiary pieniężne można składać dziś przed kościołem do puszek, bądź także wpłacać na konto parafialne, natomiast dary materialne można zostawiać w wybranych sklepach lub bezpośrednio w salce na plebanii. Bóg zapłać za każdą ofiarowaną pomoc.

11. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę; życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła, zdrowia i wszelkich łask. Modlitwą obejmujemy wszystkich solenizantów i jubilatów.

Intencje

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH, 03 - 09 grudnia 2023 r.

I NIEDZIELA Adwentu – 03 grudnia
7.00
          - Za parafian
9.00          - Za śp. Antoniego Pamułę
11.00         1) Za śp. Sylwestra i Marię Grochal, córkę Zofię,  śp. Helenę i Józefa Żołnierczyk
                  2) W intencji Bogu wiadomej
16.00        - Nieszpory Niedzielne
16.30        - Za śp. Jana Kos (23 r. śm.), żonę Stefanię

PONIEDZIAŁEK – 04 grudnia – św. Barbary
7.00
          - Za śp. Krystynę Dudzik w 1 r. śmierci
18.00        1) Za śp. Adama Podobińskiego
                 2) Za śp. Edwarda Malca z intencji synowej i wnuków

Pierwszy WTOREK – 05 grudnia
7.00
          - Za śp. Mieczysława Chlebdę i córkę Krystynę
17.30         - Nabożeństwo do św. Michała Archanioła
18.00        1) Za śp. Zofię i Stanisława Jałocha
                 2) Za śp. Stefana Wilka z intencji małżonki

ŚRODA – 06 grudnia – św. Mikołaja
7.00
          - Za śp. Annę Stachura, męża Jana, córki Gertrudę i Julitę, synów i wnuków
17.45         - Nieustająca Nowenna do Matki Bożej
18.00        1) – Za śp. Zofię Dańda, męża Stanisława i zmarłych z rodziny
                 2) Za śp. Edwarda Malca z intencji wnuczki Justyny z mężem

Pierwszy CZWARTEK – 07 grudnia
7.00
          - Za śp. Stefana Wilka z intencji córki Anny z mężem i wnukami
17.00        - Adoracja Najśw. Sakramentu i Nieustająca Nowenna do bł. Bronisława
18.00        1) W intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i o nowe powołania
                 2) Za śp. Irenę Poznańską z intencji Iwony i Janusza Poznańskich z rodziną

PIĄTEK – 08 grudnia – Niepokalanego Poczęcia NMP
7.00
          - Za śp. Marię Grochal, zmarłych rodziców i rodzeństwo
11.00         - Za śp. Jana Żyła (11 r. śm.)
12.00 – 13.00 GODZINA ŁASKI PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM 
18.00        1) Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo w rodzinie
               2) Za śp. Franciszka Walczybok

SOBOTA – 09 grudnia – SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA
7.00
          1) Za śp. Edwarda Malca z intencji teściowej
                 2) Za śp. Irenę Poznańską z intencji Marii i Henryka Dziedzic z dziećmi
18.00        1) Za śp. Marię Głąb, rodziców i Jolantę Marcinek
                 2) Za śp. Stefana Wilka z intencji syna Adama z żoną i wnuczką